• Żyli prawem wilka!

• 5 marca 2024 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z historykiem Biura Edukacji Narodowej IPN Markiem Gadowiczem. Zajęcia dotyczyły uczestników drugiej konspiracji, a w szczególności uczestniczek antykomunistycznej opozycji. Pan Marek Gadowicz przekazał naszym wychowankom wiele cennych informacji o życiu w "tamtych czasach", o konspiracji i heroizmie. Każde tego typu spotkanie ma na celu upowszechnianie i pogłębianie wiedzy historycznej istotnej dla tożsamości narodowej, regionalnej oraz kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych wśród młodych ludzi.

Ponadto rozstrzygnięty został również szkolny konkurs dotyczący projektu koszulki o tematyce związanej z Żołnierzami Wyklętymi. Konkurs ten zainteresował naszych wychowanków i zmotywował do pracy i myślenia o tym, jaką koszulkę sami chcieliby nosić. Wyróżniono trzy projekty: Oliwki z 7B, Bartosza z 8C oraz Amelki z 7B. Laureaci konkursu otrzymali nagrody edukacyjne ufundowane prze wrocławski oddział IPN.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w konkursie!

Koordynator spotkania: p. Malwina Zięba

• Tabliczka mnożenia jest do przeskoczenia!

• Tradycyjnie w naszej szkole mierzyliśmy się z tabliczką mnożenia. Uczniowie przygotowali plakaty z hasłami zawierającymi działania matematyczne, zagraliśmy w bingo, a na końcu każda klasa rozwiązała zestawy zadań.

Praca zespołowa się opłaciła. Było intensywnie intelektualnie, ale zarazem bardzo przyjemnie. Okazało się, że tabliczka mnożenia jest do przeskoczenia! :)

Organizatorzy: p. Barbara Popławska, p. Natalia Michalczak

• Oj, czysty język!

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego bawiliśmy się językiem polskim. Zadania, które wykonywali uczniowie pokazały, że potrafią pracować w zespole. "Gramatyczna rozsypanka" uzmysłowiła wszystkim, że znajomość części mowy jest ważna.  Z kolei gra "językowe 5 sekund" udowodniła, że czas płynie bardzo szybko. Po całej zabawie doszliśmy do wniosku, że język polski to trudny język.

Nagrody były nietypowe, ale naprawdę cenne. Za zajęcie I miejsca uczniowe otrzymali oceny celujący, za II miejsce bardzo dobry+, a za trzecie ocenę bardzo dobry.

I miejsce - klasa 8B
              II miejsce - 7B
              III miejsce - 7A z 8A

Gratulacje!

Organizatorzy: p. Dorota Jankowska, p. Joanna Tuszyńska - Wiza

• 14tego nawet w lutym jest wiosna!

• Dziś nasze listonoszki rozdały walentynki, odwiedzając każdą klasę podczas zajęć lekcyjnych. To wspaniały czas, aby pokazać że myślimy o kimś innym i chcemy jego uśmiechu wręczając walentynkę. Dodatkowo, kto miał możliwość i ochotę przywdział coś czerwonego.

Tak dziś uczciliśmy przypadający na 14 lutego dzień Świętego Walentego!

Organizator: p. Malwina Zięba wraz z Samorządem Uczniowskim