• Za mundurem panny sznurem!

• 10 lutego 2023 roku uczniów naszej Szkoły odwiedzili przedstawiciele Wojska Polskiego RP oraz Wojska Obrony Terytorialnej.

Zaproszeni żółnierze omówili zasady pełnienia służby wojskowej, warunki jakie należy spełnić, aby zostać zawodowym żółnierzem Wojska Polskiego.

Organizatorzy: p. Andrzej Szewczyszyn

• Nieźli z nas modele!

• W dniu 20 stycznia 2023 r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu podczas zajęć lekcyjnych odbyły się warsztaty modelarskie przeznaczone dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 88 prowadzone przez pana Marka Gadowicza reprezentującego Wrocławski Odział Instytutu Pamięci Narodowej.

Podczas tego spotkania nasi uczniowie mieli okazję poznać historię militarną czasów  minionego wieku, choć tak ważnego dla  naszego narodu. Lotnictwo Polskie, jego rozwój oraz wiele ciekawostek, jakimi podzielił się z naszymi uczniami pan Marek Gadowicz, wprowadziły nas wszystkich w klimat okresu I wojny światowej. To była podróż w przeszłość połączona z rozbudzaniem zainteresowania modelarstwem. Chłopcy z wielką uwagą  żmudnie i z pełnym zaangażowaniem krok po kroku, zgodnie z instrukcją tworzyli makietę samolotu RWD-6. Byli zdeterminowani, aby ukończyć tworzenie modeli i przedstawić efekt końcowy. Jest to kolejny dowód świadczący, że nasi uczniowie zafascynowani, zaangażowani w realizację tego projektu mogą osiągać sukcesy w każdej dziedzinie, a to spotkanie utwierdziło nas w tym przekonaniu.

Organizator: p. Malwina Zięba

• Dbamy o szyk i elegancję!

• Rada Wychowanków, mając na uwadze zbliżający się koniec semestru, postanowiła wprowadzić w nasze szkolne życie trochę elegancji i barwnych kolorów. W czwartek 13 stycznia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Koszuli.

Koszula to ponadczasowy element garderoby. Poprawia prezencję i można dostosować ją do każdej okazji. Od wieków stanowiła podstawowy ubiór każdego mężczyzny, lecz dziś nie może jej zabraknąć również w damskiej szafie. W tym dniu uczniowie naszej szkoły wspólnie zadbali o szyk i elegancję. Każda osoba, ubrana w stylową i kolorową koszulę otrzymała dodatkowe punkty z zachowania.

Organizatorzy: opiekun Rady Wychowanków p. Malwina Zięba

• Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej w Brzegu Dolnym

• 8 grudnia 2022 roku wzięliśmy udział w Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej w Brzegu Dolnym. W halowych zawodach rywalizowało sześć drużyn w systemie meczów każdy z każdym.

Nasza drużyna ostatecznie zajęła 3 miejsce odnosząc dwa zwycięstwa, dwa remisy i jedną przegraną. Najlepszym zawodnikiem imprezy wybrany został zawodnik reprezentujący naszą placówkę - Kacper z grupy II.

Serdecznie gratulujemy.

Opiekun zawodników: p. MArciń Stawicki