• Z życia Szkoły

• I Ty możesz służyć Ojczyźnie!

09.04.2024 20:09
          22 marca 2024r.

Na zaproszenie p. Andrzeja Szewczyszyna odwiedził nas przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji we Wrocławiu - starszy szeregowy specjalista Robert Szewczyk. Opowiedział naszym uczniom o możliwości rozpoczęcia pracy w Wojsku Polskim. Przedstawił różne ścieżki oraz jak się okazało niezbyt skomplikowaną drogę do rozpoczęcia służby Ojczyźnie. Wielu uczniów, szczególnie tych, którzy niedługo ukończą osiemnaście lat, było zainteresowanych i widać było, że może wezmą taką opcję pod uwagę po ukończeniu w naszej placówce szkoły podstawowej.
          Dziękujemy za spotkanie oraz ciekawą prezentację.

Organizator spotkania: p. Andrzej Szewczyszyn
          Prowadzący: starszy szeregowy specjalista Robert Szewczyk

• Zima odeszła...wiosna nadeszła!

02.04.2024 22:32
          21 marca 2024r.

Przyszedł czas pożegnać zimę i przywitać wiosnę! Młodzież spędziła ten dzień aktywnie. Na rozgrzewkę rozwiązywali wiosenne zagadki, pózniej przyszedł czas na pokaz najnowszych wiosennych trendów w modzie, a także różne konkurencje zręcznościowe oraz karaoke.
          Następnie skorzystaliśmy z wiosennej pogody i rozegraliśmy kilka meczy siatkówki: wychowankowie kontra wychowanki, wychowankowie kontra wychowawcy oraz mecz drużyn mieszanych. Każda klasa/grupa wykonała Marzannę - były różnorodne i ciekawe. Wszystko zakończyło się wręczeniem nagród za całokształt wykonanej pracy.
          I miejsce - klasa 7B
          II miejsce - klasa 6B
          III miejsce klasa 8B
          Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za naprawdę wiosenny i aktywny dzień!

Organizatorzy: p. Małgorzata Bęś, p. Anna Jabłońska, p. Joanna Witkowska - Brykman, p. Tomasz Płonka, p. Marcin Stawicki
          Pomoc: p. Natalia Michalczak, p. Malwina Zięba

• Weźmy to na logikę!

17.03.2024 13:47
          12 marca 2024r.

Czwórka śmiałków podjęła wysiłek zmierzenia się z zadaniami ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia. Przygotowania trwały dość długo. Uczniowie rozwiązywali wiele zadań logicznych, łamigłówek i zagadek. Nie jest to konkurs, do którego łatwo się przygotować, gdyż nie ma zakresu zagadnień, a dodatkowo jest to test wielokrotnego wyboru z ujemną punktacją. Podobno wystarczy dobra analiza, bystrość umysłu i umiejętność logicznego myślenia. Śmiałkowie podjęli wyzwanie. Wyniki w maju. Czekamy z niecierpliwością!

Opiekun uczniów: p. Agata Łuczak

• WIĘZI - coś, co pozwala nam przetrwać!

17.03.2024 13:12
          6 marca 2024r.

Dzięki uprzejmości pracowników Dolnośląskiego Centrum Filmowego po raz kolejny mogliśmy przeżyć wiele emocji wraz z bohaterami kolejnego filmu. Tym razem był to film zatytułowany "Georgie ma się dobrze". Cała społeczność szkolna najpierw wzięła udział w panelu dyskusyjnym wprowadzającym w tematykę, a następnie wzięła udział w seansie.
          Podczas panelu podjęliśmy ważny temat naszych potrzeb oraz więzi, bez których trudno byłoby nam przetrwać.
          Film opowiadał o dziewczynce, która traci mamę. "Wymyka się" opiece społecznej i udaje, że mieszka z wymyślonym wujkiem. Utrzymuje się kradnąc rowery. W pewnym momencie w jej życiu pojawia się jej ojciec, którego nigdy nie poznała. W tle ciągle widoczna jest trauma dziewczynki po stracie mamy. Wzruszający film z elementami komediowymi.
          Były zabawne momenty, ale wśród uczniów oraz nauczycieli pojawiły się również łzy.
          Kolejny seans i kolejny raz dużo emocji, które skłaniają do przemyśleń. Bardzo dziękujemy DCFowi za taką możliwość!!!

Koordynator projektu: p. Agata Łuczak

• Ponieważ żyli prawem wilka...

26.03.2024 16:01
          ...historia głucho o nich milczy!
          5 marca 2024r.

5 marca 2024 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z historykiem Biura Edukacji Narodowej IPN Markiem Gadowiczem. Zajęcia dotyczyły uczestników drugiej konspiracji, a w szczególności uczestniczek antykomunistycznej opozycji. Pan Marek Gadowicz przekazał naszym wychowankom wiele cennych informacji o życiu w "tamtych czasach", o konspiracji i heroizmie. Każde tego typu spotkanie ma na celu upowszechnianie i pogłębianie wiedzy historycznej istotnej dla tożsamości narodowej, regionalnej oraz kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych wśród młodych ludzi.

Ponadto rozstrzygnięty został również szkolny konkurs dotyczący projektu koszulki o tematyce związanej z Żołnierzami Wyklętymi. Konkurs ten zainteresował naszych wychowanków i zmotywował do pracy i myślenia o tym, jaką koszulkę sami chcieliby nosić. Wyróżniono trzy projekty: Oliwki z 7B, Bartosza z 8C oraz Amelki z 7B. Laureaci konkursu otrzymali nagrody edukacyjne ufundowane prze wrocławski oddział IPN.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w konkursie!

Koordynator spotkania: p. Malwina Zięba