• „Przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej… ”

• ​​​Nasze wychowanki Karolina z grupy VI oraz Aleksandra z grupy VII zostały wyróżnione za prace plastyczne w konkursie pt: „Przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej… ”. LXXX rocznica przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową

Dlaczego ten konkurs?

14 lutego 2022 r. przypadła 80. rocznica utworzenia Armii Krajowej. W nawiązaniu do tej rocznicy Oddział IPN we Wrocławiu kontynuując trwającą już od wielu lat współpracę z jednostkami penitencjarnymi Dolnego Śląska zorganizował wraz z Aresztem Śledczym we Wrocławiu kolejną edycję konkursu plastycznego wpisującego się w realizację programu resocjalizacyjnego „Spotkania z historią 2022”.

Celem konkursu było kultywowanie wiedzy historycznej i patriotycznej, upamiętnienie bohaterów, którzy walczyli o wolną Polskę. Ponadto warto nadmienić o wartościach jakie przyświecały konkursowi: ojczyzna, patriotyzm, szacunek dla tradycji, ofiarność, odpowiedzialność.

Prac zgłoszonych do konkursu było wiele a spośród nich doceniono i wyróżniono prace naszych uczennic. Po ogłoszonych wynikach nasza placówka została zaproszona na uroczysty wernisaż połączony z wystawą oraz bardzo ciekawym wykładem. Spotkanie miało bardzo uroczysty charakter z udziałem znakomitych gości.

Naszym wychowankom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Koordynatorzy konkursu z ramienia placówki: p. Katarzyna Tołłoczko oraz p. Malwina Zięba

• Dzień Życzliwości

• 21 listopada 2022 r. obchodziliśmy Szkolny Dzień Życzliwości, zorganizowany w naszej szkole już kolejny raz i zapewne nie ostatni. Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji i obfitował w różne atrakcje

Podczas zajęć lekcyjnych odbyła się pierwsza cześć naszej akcji gdzie na stołówce szkolnej uczniowie wspólnie tworzyli łańcuch życzliwości, śpiewali, pisali miłe słowa o sobie nawzajem. Nasza Rada Wychowanków bardzo zaangażowała się w organizacje Dnia Życzliwości przeprowadzając głosowanie na najżyczliwszego ucznia w naszej szkole oraz przy prowadzeniu wspólnej zabawy. Ponadto kolejna część odbyła się już w godzinach wieczornych ponownie w stołówce szkolnej a tam kolejne ciekawe zabawy, aby być dla siebie życzliwym. Nasi wychowankowie pisali do siebie kartki życzliwości, odgadywali jaka to melodia, uczestniczyli w przebierankach oraz pokazie mody.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie tego święta.

Organizatorzy: p. Eliza Rogozińska oraz p. Malwina Zięba

• Kolejny przystanek...Malezja!

• 18 listopada, po raz trzeci w tym roku szkolnym, gościliśmy wolontariuszy, pracowników Credit Suisse, którzy w ramach projektu KU KU organizowanym wspólnie ze stowarzyszeniem Przystanek, opowiadali o swoich pasjach i wspólnie z wychowankami gotowali.

Tym razem Bartosz, Magda, Monika i Justyna rozmawiali z wychowankami z grup 8 i 3 oraz gotowali indyjską wegańską potrawę Paneer Butter Masala. Magda opowiadała też bardzo ciekawie o Malezji gdzie przez kilka lat mieszkała. Było bardzo ciekawie i baaaardzo smacznie. Dziękujemy!

• "Śpiewamy dla Polski" - konkurs piosenki patriotycznej

• W dniu 15 listopada 2022 roku odbył się w naszej placówce konkurs piosenki patriotycznej pod hasłem "Śpiewamy dla Polski". Wszyscy uczestnicy konkursu podeszli do wyzwania bardzo poważnie i zaprezentowali sie doskonale. Wychowankowie udowodnili, że słowo "Ojczyzna" nie jest im obca.

Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców konkursu:

1 miejsce zajęła grupa VII dziewcząt śpiewająca piosenkę pt. " Warszawskie dzieci". Na drugim miejscu uplasowała się grupa VIII dziewcząt oraz grupa II chłopców. Natomiast trzecią pozycję zajęła grupa VI dziewcząt.

Dziękujemy wszystkim grupom za udział w wydarzeniu a zywycięscom serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy konkursu: p. Emilia Pikuła oraz p. Sławomir Boguś