• Wolontariat na rzecz Fundacji Everest - Bieg Firmowy 2023

• Nasi wychowankowie w ramach tzw. wolontariatu  pomagali przy organizacji 11 edycji Biegu Firmowego, który odbył się w tym roku 13 maja na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Zainteresowanie imprezą było ogromne – na starcie stanęło kilka tysięcy osób. Biegaczom towarzyszyła dobra zabawa i duch rywalizacji.

Bieg Firmowy jest charytatywną sztafetą biegową dla pracowników firm. Uczestnicy w pięcioosobowych drużynach mieli do pokonania trasę o długości 5 kilometrów oraz szczytny cel: pomoc i wsparcie 12 podopiecznych Fundacji Everest. Zebrane podczas biegu pieniądze zostaną przekazane dla dzieci z niepełnosprawnościami, które wymagają kosztownego leczenia i rehabilitacji, a znajdują się w ciężkiej sytuacji materialnej.

Bieg Firmowy w liczbach:

11 edycji Biegu Firmowego
              2 220 firm stawiających na team building

66 000 zaangażowanych pracowników
              1 743 095 zł łącznie przekazanych środków finansowych dla 56 małych bohaterów Fundacji Everest

Serdeczne podziękowania dla Karoliny, Oliwii, Kacpra, Angeliki, Nikoli za uśmiech na twarzy i duże zaangażowanie w pracę...

Adam Kozub - opiekun grupy wolontariackiej.

• Apel z okazji święta Konstytucji 3 Maja

• 232 lat temu, 3 maja 1791 roku uchwalono konstytucję, Ustawę Rządową, która regulowała ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów, prawa oraz obowiązki człowieka i obywatela. Była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją.

Uroczysty apel odbył się w naszej placówce 8 maja 2023 roku. Akademię rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie społeczność ośrodkowa wysłuchała krótkiej lekcji historii  i piosenek o tematyce patriotycznej. Celem spotkania było propagowanie wśród wychowanków postaw patriotycznych oraz kształtowanie poczucia przynależności do narodu.  Cała społeczność szkolna pamiętała o odświętnym galowym stroju.

Serdecznie dziękujemu wszystkim wychowankom za przygotowanie apelu.

Organizatorzy:  p. M. Bęś, p. M. Zięba, p. D. Jankowska oraz p. A. Kozub

• Za mundurem panny sznurem!

• 10 lutego 2023 roku uczniów naszej Szkoły odwiedzili przedstawiciele Wojska Polskiego RP oraz Wojska Obrony Terytorialnej.

Zaproszeni żółnierze omówili zasady pełnienia służby wojskowej, warunki jakie należy spełnić, aby zostać zawodowym żółnierzem Wojska Polskiego.

Organizatorzy: p. Andrzej Szewczyszyn

• Nieźli z nas modele!

• W dniu 20 stycznia 2023 r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu podczas zajęć lekcyjnych odbyły się warsztaty modelarskie przeznaczone dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 88 prowadzone przez pana Marka Gadowicza reprezentującego Wrocławski Odział Instytutu Pamięci Narodowej.

Podczas tego spotkania nasi uczniowie mieli okazję poznać historię militarną czasów  minionego wieku, choć tak ważnego dla  naszego narodu. Lotnictwo Polskie, jego rozwój oraz wiele ciekawostek, jakimi podzielił się z naszymi uczniami pan Marek Gadowicz, wprowadziły nas wszystkich w klimat okresu I wojny światowej. To była podróż w przeszłość połączona z rozbudzaniem zainteresowania modelarstwem. Chłopcy z wielką uwagą  żmudnie i z pełnym zaangażowaniem krok po kroku, zgodnie z instrukcją tworzyli makietę samolotu RWD-6. Byli zdeterminowani, aby ukończyć tworzenie modeli i przedstawić efekt końcowy. Jest to kolejny dowód świadczący, że nasi uczniowie zafascynowani, zaangażowani w realizację tego projektu mogą osiągać sukcesy w każdej dziedzinie, a to spotkanie utwierdziło nas w tym przekonaniu.

Organizator: p. Malwina Zięba