• O nas - Kadra

Wyrębkiewicz Adrianna
          Zaborniak Magdalena
          Zbylut Dorota

• Naszą ofertę pomocy psychologicznej kierujemy do :

• Młodzieży

• spotkania indywidualne z terapeutą (w formie doraźnych konsultacji lub systematycznej terapii

• zajęcia socjoterapeutyczne: grupy dla klas VII i VIII szkół podstawowych i grupy młodzieżow

• biofeedback

• badania psychologiczno-pedagogiczne w związku z wydawaniem orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego z powodu niedostosowania społecznego
        • Rodziców

• porady i konsultacje indywidualne
          •
          • grupę terapeutyczną dla rodziców
          •
          • grupę rozwoju osobistego dla rodziców
          •
          • kurs wg Faber – Mazlish „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”
        • Rodzin (terapia)
        • W naszej Poradni pomoc otrzymać może także cała rodzina. Wspólne spotkanie członków rodziny będącej w kłopocie otwiera przed rodziną nowe możliwości i pozwala przyjrzeć się przyczynom trudności by znaleźć możliwie najlepsze rozwiązanie .
          Ta forma terapii pomaga zrozumieć,w przyjaznej atmosferze, przy udziale dwóch terapeutów, racje stron konfliktu. To okazja by wsólnie poszukiwać rozwiązania trudnych sytuacji, na które wszyscy się zgadzają. Terapia rodzinna może pomóc rodzicom lepiej poznać oczekiwania i potrzeby dzieci, dzieciom zaś pozwolić może na zrozumienie rodziców

• Nauczycieli/Szkół
        • Nauczycielom proponujemy indywidualne konsultacje w sprawach dotyczących trudnych sytuacji wychowawczych oraz w sytuacjach zagrożenia wypaleniem zawodowym.

Szkołom oferujemy w miarę możliwości prowadzenie zajęć integracyjnych i interwencyjnych w klasach.

• Od wielu lat udzielamy bezpłatnej pomocy terapeutycznej młodzieży w okresie adolescencji (dorastania) uczącej się w ostatnich klasach (VII i VIII) wrocławskich szkół podstawowych i szkołach ponadpodstawowych oraz jej rodzicom. Służymy konsultacjami i poradami nauczycielom poszukującym rozwiązań trudnych sytuacji wychowawczych.

Jesteśmy placówką oświatową prowadzoną przez Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego.

Wszystkie formy pomocy są u nas bezpłatne!

Zajęcia prowadzimy w dwóch punktach we Wrocławiu:

• ul. Borowska 101
      • ul. Stalowa 6a