• Warsztaty z okazji walentynek

• 13 lutego 2024 Kreatywny Wychowawca wraz ze swoją grupą 4 zorganizował warsztaty walentynkowe dla wszystkich wychowanków i wychowanek naszej placówki.

Podczas warsztatów każdy mógł własnoręcznie wykonać kartkę walentynkową oraz brelok z koralików Hama. Kreatywność wychowanków była niesamowita i nie skończyło się na jednym breloku czy kartce. Walentynki powędrowały do poczty walentynkowej.

Organizator: p. Justyna Sołtys

• Wytrwałości w walce o ZDROWIE!

• Walentynki - święto zakochanych, które kojarzy nam się z obdarowywaniem romantycznymi prezentami, kwiatami oraz kartkami walentynkowymi, ale w naszym ośrodku to również obdarowywanie małych bohaterów z wrocławskiej kliniki Przylądek Nadziei.

13 lutego 2024 roku wykonane przez naszych wychowanków kartki trafiły do dzieci.

Organizator: p. Malwina Zięba
              Wsparcie: wychowacy grup, p. Agata Łuczak, p. Dorota Jankowska, p. Joanna Tuszyńska - Wiza, p. Barbara Popławska

• Pocztówki znad przepaści!

• Dzieki uprzejmości pracowników Dolnośląskiego Centrum Filmowego uczestniczyliśmy w kolejnym wydarzeniu filmowym. Tym razem mogliśmy obejrzeć film zatytułowany "Mój piękny syn". Opowiada on historię rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. To opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. To szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei. Naprawdę chwycił nas za serce!

Po seansie uczestniczyliśmy w warsztatach, gdzie wraz z prowadzącym dokonaliśmy analizy wątków zawartych w filmie, szczególnie o zjawisku uzależnienia, ale także o jakże ważnych relacjach.

Koordynator: p. Agata Łuczak

• Zdrowa rywalizacja!

• W ciągu trwania każdego roku szkolnego uczniowie gromadzą punkty w Lidze Klas za każdą podjętą aktywność na rzecz szkoły, średnią ocen, frekwencję itp. Czas nadszedł na podsumowanie I semestru roku szkolnego 2023/2024.Wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii zespołowej:
              I miejsce - klasa 8B
              II miejsce - klasa 6B

III miejsce - klasa 7A

W kategorii indywidualnej:
              I miejsce - Oliwia z 8B
              II miejsce - Wiktoria Ż. z 8B
              III miejsce - Wiktoria K. z 6B

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszej aktywności. Nagrody czekają!

Koordynatorzy: p. Joanna Witkowska - Brykman, p. Tomasz Płonka