• Kolejny przystanek...Malezja!

• 18 listopada, po raz trzeci w tym roku szkolnym, gościliśmy wolontariuszy, pracowników Credit Suisse, którzy w ramach projektu KU KU organizowanym wspólnie ze stowarzyszeniem Przystanek, opowiadali o swoich pasjach i wspólnie z wychowankami gotowali.

Tym razem Bartosz, Magda, Monika i Justyna rozmawiali z wychowankami z grup 8 i 3 oraz gotowali indyjską wegańską potrawę Paneer Butter Masala. Magda opowiadała też bardzo ciekawie o Malezji gdzie przez kilka lat mieszkała. Było bardzo ciekawie i baaaardzo smacznie. Dziękujemy!

• "Śpiewamy dla Polski" - konkurs piosenki patriotycznej

• W dniu 15 listopada 2022 roku odbył się w naszej placówce konkurs piosenki patriotycznej pod hasłem "Śpiewamy dla Polski". Wszyscy uczestnicy konkursu podeszli do wyzwania bardzo poważnie i zaprezentowali sie doskonale. Wychowankowie udowodnili, że słowo "Ojczyzna" nie jest im obca.

Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców konkursu:

1 miejsce zajęła grupa VII dziewcząt śpiewająca piosenkę pt. " Warszawskie dzieci". Na drugim miejscu uplasowała się grupa VIII dziewcząt oraz grupa II chłopców. Natomiast trzecią pozycję zajęła grupa VI dziewcząt.

Dziękujemy wszystkim grupom za udział w wydarzeniu a zywycięscom serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy konkursu: p. Emilia Pikuła oraz p. Sławomir Boguś

• Wolność...kocham i rozumiem!

• Jak co roku w dniu 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji kadra nauczycielska oraz dzieci z naszej placówki zorganizowali uroczystości, które odbyły się w budynku szkoły w dniu 10 listopada br.

Z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przygotowano prezentację multimedialną, a dzieci przedstawiły najważniejsze wydarzenia z naszej historii, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe i wolne państwo przestało istnieć na mapach Europy i Świata. Uczniowie prezentowali również dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego wieloma zrywami patriotycznymi oraz codzienną walką o wyzwolenie, aż do dnia, gdy po 123 latach odzyskaliśmy niepodległość. Ponadto o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy Hymn przyłączając się do akcji #szkoladohymnu pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Prezentowane treści przeplatane były wykonywanymi przez uczniow pieśniami o charakterze patriotycznym, sentymentalnym, co z pewnością przyczyniło się do głębszej refleksji nad tym wyjątkowym dla każdego Polaka świętem.

Organizatorzy: p. Malwina Zięba, p. Joanna Tuszyńska - Wiza
              Oprawa techniczna: p. Andrzej Kamiński

• Z ortografią za pan brat!

• 28 października 2022 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Ortograficzny. Formuła naszego konkursu różniła się od standardowych konkurów tego typu. Każda drużyna miała do rozwiązania 7 zadań ortograficznych o różnym stopniutrudności. Na sali panowała atmosfera rywalizacji i chęci pokonania przeciwników.

W efekcie

I miejsce zdobyła klasa 8b

II miejsca przypadło klasie 8c

III miejsce zdobyła klasa 6b

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy wszystkich do zabawy ortografią!

Organizatorzy: p. Joanna Tuszyńska - Wiza, p. Dorota Jankowska