• Z życia Szkoły

• Tabliczka mnożenia jest do przeskoczenia!

04.03.2024 00:08

23 luty 2024r.

Tradycyjnie w naszej szkole mierzyliśmy się z tabliczką mnożenia. Uczniowie przygotowali plakaty z hasłami zawierającymi działania matematyczne, zagraliśmy w bingo, a na końcu każda klasa rozwiązała zestawy zadań. Praca zespołowa się opłaciła. Było intensywnie intelektualnie, ale zarazem bardzo przyjemnie. Okazało się, że tabliczka mnożenia jest do przeskoczenia! :)

Organizatorzy: p. Barbara Popławska, p. Natalia Michalczak

• Oj, czysty język!

02.03.2024 00:02

21 luty 2024r.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego bawiliśmy się językiem polskim. Zadania, które wykonywali uczniowie pokazały, że potrafią pracować w zespole. "Gramatyczna rozsypanka" uzmysłowiła wszystkim, że znajomość części mowy jest ważna.  Z kolei gra "językowe 5 sekund" udowodniła, że czas płynie bardzo szybko. Po całej zabawie doszliśmy do wniosku, że język polski to trudny język.
          Nagrody były nietypowe, ale naprawdę cenne. Za zajęcie I miejsca uczniowe otrzymali oceny celujący, za II miejsce bardzo dobry+, a za trzecie ocenę bardzo dobry.

I miejsce - klasa 8B
          II miejsce - 7B
          III miejsce - 7A z 8A

Gratulacje!

Organizatorzy: p. Dorota Jankowska, p. Joanna Tuszyńska - Wiza

• 14tego nawet w lutym jest wiosna!

17.02.2024 19:10
          14 luty 2024r.

Dziś nasze listonoszki rozdały walentynki, odwiedzając każdą klasę podczas zajęć lekcyjnych. To wspaniały czas, aby pokazać że myślimy o kimś innym i chcemy jego uśmiechu wręczając walentynkę. Dodatkowo, kto miał możliwość i ochotę przywdział coś czerwonego heart.
          Tak dziś uczciliśmy przypadający na 14 lutego dzień Świętego Walentegokiss

Organizator: p. Malwina Zięba wraz z Samorządem Uczniowskim

• Wytrwałości w walce o ZDROWIE!

17.02.2024 18:44

13 luty 2024r.

Walentynki - święto zakochanych, które kojarzy nam się z obdarowywaniem romantycznymi prezentami, kwiatami oraz kartkami walentynkowymi, ale w naszym ośrodku to również obdarowywanie małych bohaterów z wrocławskiej kliniki Przylądek Nadziei. 13 lutego 2024 roku wykonane przez naszych wychowanków kartki trafiły do dzieci.

Organizator: p. Malwina Zięba
          Wsparcie: wychowacy grup, p. Agata Łuczak, p. Dorota Jankowska, p. Joanna Tuszyńska - Wiza, p. Barbara Popławska

• Pocztówki znad przepaści!

04.02.2024 23:00
          2 luty 2024r.

Dzieki uprzejmości pracowników Dolnośląskiego Centrum Filmowego uczestniczyliśmy w kolejnym wydarzeniu filmowym. Tym razem mogliśmy obejrzeć film zatytułowany "Mój piękny syn". Opowiada on historię rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. To opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. To szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei. Naprawdę chwycił nas za serce!
          Po seansie uczestniczyliśmy w warsztatach, gdzie wraz z prowadzącym dokonaliśmy analizy wątków zawartych w filmie, szczególnie o zjawisku uzależnienia, ale także o jakże ważnych relacjach.

Koordynator: p. Agata Łuczak