• Z życia Szkoły

• WIĘZI - coś, co pozwala nam przetrwać!

• 17.03.2024 13:12
          • 6 marca 2024r.

• Dzięki uprzejmości pracowników Dolnośląskiego Centrum Filmowego po raz kolejny mogliśmy przeżyć wiele emocji wraz z bohaterami kolejnego filmu. Tym razem był to film zatytułowany "Georgie ma się dobrze". Cała społeczność szkolna najpierw wzięła udział w panelu dyskusyjnym wprowadzającym w tematykę, a następnie wzięła udział w seansie.
            Podczas panelu podjęliśmy ważny temat naszych potrzeb oraz więzi, bez których trudno byłoby nam przetrwać.
            Film opowiadał o dziewczynce, która traci mamę. "Wymyka się" opiece społecznej i udaje, że mieszka z wymyślonym wujkiem. Utrzymuje się kradnąc rowery. W pewnym momencie w jej życiu pojawia się jej ojciec, którego nigdy nie poznała. W tle ciągle widoczna jest trauma dziewczynki po stracie mamy. Wzruszający film z elementami komediowymi.
            Były zabawne momenty, ale wśród uczniów oraz nauczycieli pojawiły się również łzy.
            Kolejny seans i kolejny raz dużo emocji, które skłaniają do przemyśleń. Bardzo dziękujemy DCFowi za taką możliwość!!!

Koordynator projektu: p. Agata Łuczak