• Archiwum

• Przenieśmy się w czasie i przeżyjmy przygodę!

• 18.06.2021 09:21
        • 26 maja 2021r.
          Centrum Historii Zajezdnia

----Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię----

Nasi uczniowie, podczas pisanych egzaminów przez starsze klasy, mieli okazje odwiedzić fantastyczne miejsce, jakim jest Centrum Historii Zajezdnia, mieszczące się przy ulicy Grabiszyńskiej. Dzięki bardzo sprawnej komunikacji oraz pozytywnego nastawienia pracowników Centrum Historii Zajezdnia udało się zabrać klasę 6b oraz 7a na dwie wyjątkowe wystawy. Pierwsza dotyczyła historii lokalnej, a dokładnie wydarzeń z okresu lat 80-tych, kiedy to zajezdnie wrocławskie przyłączyły się do strajku „Solidarności”. Uczniowie przy zastosowaniu współczesnych metod przekazywania informacji mogli poznać relacje naocznych świadków, uczestników, jednocześnie poznając codzienne życie Polaków. Druga to stała wystawa, wypełniona historycznymi eksponatami poprzedniej epoki. Lekcja historii, jakiej nie udałoby się przeprowadzić w warunkach szkolnych, a która zainteresowała naszych uczniów.

Organizatorzy: p. Malwina Zięba
          Opiekunowie: p. Malwina Zięba oraz p. Joanna Tuszyńska - Wiza